O nas
O nas
Rodzinny biznes
Prowadzimy firmę już od 3 pokoleń
Czesław Sójka
Szczepienie
Nestor rodu swoje ogrodnicze zainteresowania zaszczepił zarówno synowi jak i wnukowi. Obecnie nadal zajmuje się szczepieniem, między innymi pięknych róż i drzew liściastych.
Aldona Sójka
Założycielka
Specjalistka w temacie gatunków i odmian roślin. Wiedzę na temat ogrodnictwa zdobywała na wydziale ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W szkółce odpowiada za wybór roślin do dalszej produkcji. Poszukuje nowości z bylin i traw. Inspiracje czerpie z rodzinnych wypraw w najdalsze zakątki świata.
Krzysztof Sójka
Założyciel
Współzałożyciel szkółki, prawdziwy człowiek renesansu w ogrodniczym wydaniu. Uwielbia nowe wyzwania i przedsięwzięcia a w wolnych chwilach dalekie podróże. W szkółce odpowiada za kontakty z klientami.
Odpowiada za pakowanie i transport wielkogabarytowych drzew.
Michał Sójka
Zarządzanie produkcją roślin
Najmłodszy ogrodnik w rodzinie, zaangażowany od najmłodszych lat. Absolwent wydziału ogrodnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Szkółka jest jego oczkiem w głowie. W szkółce odpowiada za produkcję krzewów w pojemnikach, oraz drzew w gruncie a także przygotowanie roślin dla klienta.
Historia firmy
Przebieg rozwoju
Przedwojenne początki
1927 rok w czwartym pokoleniu wstecz pradziadek Jan Gębka w miejscowości Łaziska zajął się uprawą warzyw i drzew owocowych na potrzeby okolicznych miasteczek i wsi kieleckich.
Goździki i róże
1970 rok W tym samym miejscu ale już po wojnie powstał kompleks szklarni. Ich budową a następnie produkcją kwiatów ciętych do lat 90 zajmował się Michał Kozłowski, ojciec Pani Aldony, z wykształcenia również ogrodnik.
Ojciec pana Krzysztofa, z zawodu zootechnik, z zamiłowaniem prowadził uprawę róż i krzewów, do dziś pomaga obecnym właścicielom przy szczepieniu roślin ozdobnych i owocowych.
Państwo Młodzi
1990 rok Kolejne pokolenie, nowe miejsce, nowe pomysły. Aldona i Krzysztof tuż po ukończeniu studiów ogrodniczych na lubelskiej Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) kontynuują tradycję, jednak już w nowym miejscu. W Końskowoli powstaje gospodarstwo ogrodnicze.
Początkowo produkowali drzewka owocowe, w tym wymagającą leszczynę, następnie rozszerzali asortyment o liściaste krzewy ozdobne - pięciorniki, jaśminowce, hortensje a dalej byliny i gatunki iglaste.
Otwarcie Centrum w Puławach
1993 roku otwiera się pierwsze w okolicy Centrum Ogrodnicze "Ogród Marzeń', które do dziś jest jednym z najważniejszych tego typu miejsc na mapie Lubelszczyzny.
Inwestycje
2008 rok to rozbudowa centrum o tunele foliowe oraz budowa biura szkółek oraz hali do magazynowania maszyn i sprzętu oraz zimowania drzew liściastych i krzewów.
Z pokolenia na pokolenie
2014 rok Michał Sójka, syn właścicieli, kończy studia magisterskie na kierunku ogrodnictwo, na uczelni SGGW w Warszawie. Zajmuje się produkcją krzewów liściastych i iglastych, katalogowaniem roślin i przygotowaniem do spedycji.
Chciałbyś zobaczyć oferowany asortyment i zdjęcia?
Obserwuj zielony świat Szkółek Sójka na Instagramie oraz Facebooku
Porady
Ciekawostki
Promocje
Lifestyle

Nasze dane adresowe
Sprzedaż detaliczna
ul. Lubelska 100
24-100 Puławy
centrumpulawy@szkolkisojka.pl

Sprzedaż hurtowa
ul. Składowa 15
24-100 Puławy
tel. +48 603 077 071
tel. +48 695 957 533
biuro@szkolkisojka.pl