Szkółki roślin od pokoleń

Szkółki roślin od pokoleń

Rodzinny biznes szkółkarski

Prowadzimy firmę już od 3 pokoleń
 • Czesław Sójka
  Szczepienie
  Nestor rodu swoje ogrodnicze zainteresowania zaszczepił zarówno synowi jak i wnukowi. Obecnie nadal zajmuje się szczepieniem, między innymi pięknych róż i drzew liściastych.
 • Aldona Sójka
  Założycielka
  Specjalistka w temacie gatunków i odmian roślin. Wiedzę na temat ogrodnictwa zdobywała na wydziale ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W szkółce odpowiada za wybór roślin do dalszej produkcji. Poszukuje nowości z bylin i traw. Inspiracje czerpie z rodzinnych wypraw w najdalsze zakątki świata.
 • Krzysztof Sójka
  Założyciel
  Współzałożyciel szkółki, prawdziwy człowiek renesansu w ogrodniczym wydaniu. Uwielbia nowe wyzwania i przedsięwzięcia a w wolnych chwilach dalekie podróże. W szkółce odpowiada za kontakty z klientami.
  Odpowiada za pakowanie i transport wielkogabarytowych drzew.
 • Michał Sójka
  Zarządzanie produkcją roślin
  Najmłodszy ogrodnik w rodzinie, zaangażowany od najmłodszych lat. Absolwent wydziału ogrodnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Szkółka jest jego oczkiem w głowie. W szkółce odpowiada za produkcję krzewów w pojemnikach, oraz drzew w gruncie a także przygotowanie roślin dla klienta.

Historia firmy

Przebieg rozwoju
Przedwojenne początki
1927 rok w czwartym pokoleniu wstecz pradziadek Jan Gębka w miejscowości Łaziska zajął się uprawą warzyw i drzew owocowych na potrzeby okolicznych miasteczek i wsi kieleckich.
Goździki i róże
1970 rok W tym samym miejscu ale już po wojnie powstał kompleks szklarni. Ich budową a następnie produkcją kwiatów ciętych do lat 90 zajmował się Michał Kozłowski, ojciec Pani Aldony, z wykształcenia również ogrodnik.
Ojciec pana Krzysztofa, z zawodu zootechnik, z zamiłowaniem prowadził uprawę róż i krzewów, do dziś pomaga obecnym właścicielom przy szczepieniu roślin ozdobnych i owocowych.
Państwo Młodzi
1990 rok Kolejne pokolenie, nowe miejsce, nowe pomysły. Aldona i Krzysztof tuż po ukończeniu studiów ogrodniczych na lubelskiej Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) kontynuują tradycję, jednak już w nowym miejscu. W Końskowoli powstaje gospodarstwo ogrodnicze.
Początkowo produkowali drzewka owocowe, w tym wymagającą leszczynę, następnie rozszerzali asortyment o liściaste krzewy ozdobne - pięciorniki, jaśminowce, hortensje a dalej byliny i gatunki iglaste.
Otwarcie Centrum w Puławach
1993 roku otwiera się pierwsze w okolicy Centrum Ogrodnicze "Ogród Marzeń', które do dziś jest jednym z najważniejszych tego typu miejsc na mapie Lubelszczyzny.
Inwestycje
2008 rok to rozbudowa centrum o tunele foliowe oraz budowa biura szkółek oraz hali do magazynowania maszyn i sprzętu oraz zimowania drzew liściastych i krzewów.
Z pokolenia na pokolenie
2014 rok Michał Sójka, syn właścicieli, kończy studia magisterskie na kierunku ogrodnictwo, na uczelni SGGW w Warszawie. Zajmuje się produkcją krzewów liściastych i iglastych, katalogowaniem roślin i przygotowaniem do spedycji.
Profesjonalizacja produkcji
2020 rok Rozszerzenie oraz zwiększenie wydajności produkcji pojemnikowej dzięki automatom do sadzenia oraz mulczowania a także inwestycje w ciężki sprzęt do przesadzania drzew oraz ich spedycji. 
Aktualności
  Obserwuj zielony świat Szkółek Sójka na Instagramie oraz Facebooku
  Porady
  Ciekawostki
  Promocje
  Lifestyle

  Nasze dane adresowe
  Sprzedaż detaliczna
  ul. Lubelska 100
  24-100 Puławy
  centrumpulawy@szkolkisojka.pl

  Sprzedaż hurtowa
  ul. Składowa 15
  24-100 Puławy
  tel. +48 603 077 071
  tel. +48 695 957 533
  biuro@szkolkisojka.pl